Jdi na obsah Jdi na menu
 


K1-soutež

-1 je euroasijská elitní profesionální soutěž v Mma , která je založen smíšení mnoha bojových umění do jednoho. V K-1 je dovoleno použít jakékoliv bojové umění, a na základě vítězství lze usoudit, kdo je mistrem svého umění. Mistr Kazuyoshi Ishii přišel v roce 1993 na nápad vytvořit unikátní bojové umění, protože lidé často srovnávají dvě bojová umění (například box versus aikido).

K-1 World Grand Prix 2007 v Hong Kongu

Název K-1 vznikl složení King - One, to znamená „král králů“. Popularita K-1 značně stoupá (zdroj), právě protože se v ringu mohou potkat karatisté, thaiboxeři, kickboxeři, capoeiristé a mnoho dalších představitelů jednotlivých umění. K-1 není omezena žádnou vahovou kategorií. K výběru finalistů se konají turnaje po celém světě. K-1 je rozdělena do několika typů bojů, jenž mají svá specifická pravidla (např. Hero). Je mnoho velmi úspěšných sportovců z K-1, za zmínku stojí Jerome Le Banner, Peter Aerts, Ernesto Hoost, Semmy Schilt, Remy Bonjasky, Mirko Filipovic, Andy Hug, Glaube Feitosa, Mighty Mo, Alexei Ignashov a mnoho dalších. Základní boj trvá 3x3 minuty (pokud někdo nedá soupeři KO, tj. knockout) nebo TKO (technical knockout).Po absolvování 3x3 minut se spočítají body a určí vítěz. V případě nerozhodného stavu se dávají další kola tzv extra round.

převzato s : wikipedie.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

láníkova antoníe

(láníkova antone, 18. 5. 2012 13:08)

adela jsem žudo ,tet je me 52 let a mam po operaci zada .jeto krasnej sport ,ale jetam .muj trener se menoval svata frede už neni natom svete.byl to pan trener.tak nanej spomy nam a kdo ho znal tak se ozví pozdravem bejvala žudiska tona